![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16285146
*
nr 1628 5146
Ole Skibstrup
(1887-1972), Sverige
Oljemålning, Skogslandskap. Signerad. Olja på pannå, 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
Ole Skibstrup, dansk-svensk konstnär född i Danmark 1887, död 1972 i Halmstad.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2024
kl 18:40:50
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Ole Skibstrup
Ole Skibstrup, dansk-svensk konstnär född i Danmark 1887, död 1972 i Halmstad.
Läs mer om Ole Skibstrup
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskapsmotiv landskapsmåleri ole skibstrup olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skogslandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Ole Skibstrup
Ole Skibstrup, dansk-svensk konstnär född i Danmark 1887, död 1972 i Halmstad.
Läs mer om Ole Skibstrup
nr 1628 5146
Ole Skibstrup
(1887-1972), Sverige
Oljemålning, Skogslandskap. Signerad. Olja på pannå, 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
Ole Skibstrup, dansk-svensk konstnär född i Danmark 1887, död 1972 i Halmstad.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2024 |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Ole Skibstrup
Ole Skibstrup, dansk-svensk konstnär född i Danmark 1887, död 1972 i Halmstad.Läs mer om Ole Skibstrup
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskapsmotiv landskapsmåleri ole skibstrup olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skogslandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17